Rekonštrukcie

Firma Stavplex vykonáva kompletné rekonštrukcie bytov a rodinných domov vrátané exteriérov. Rekonštrukcia Vášho bytu nepatrí medzi jednoduché technické a už vôbec nie ekonomické záležitosti. Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu svojho domu či bytu, potom možno svoj zámer budete musieť oznámiť úradom. Odporúčame Vám vybaviť si všetky potrebné povolenia ešte pred začatím prác. Ak na to nemáte čas, alebo neviete kam sa obrátiť, naša firma za Vás vybaví všetky potrebné dokumenty (inžiniering).

Pri rekonštrukcii je vždy potrebné dbať na to, aby realizáciu Vášho bytu či domu vykonala firma, ktorá má kvalitné nástroje, spoľahlivé náradie a hlavne skúsených a vyškolených pracovníkov.

Vďaka svojim skúsenostiam z praxe Vám naši pracovníci poradia pri navrhovaní, výbere materiálov, doplnkov, sanity... Prediskutujú s Vami nie len vaše predstavy, ale aj veľa kľúčových otázok ohľadne rekonštrukcie, na ktoré ste možno ako laik ani len nepomysleli. Následne Vám vypracujeme presnú kalkuláciu nákladov, definitívne rezervujeme termín, uzatvoríme objednávku a začneme s rekonštrukciou.

Vopred vyčíslená spotreba materiálu a cena za prácu je pre nás záväzná, rovnako ako aj čas začatia a odovzdania rekonštrukčných prác.

Upratovanie a likvidáciu odpadu je možné si dohodnúť s našou firmou dopredu. Odpad vieme ekologicky zlikvidovať a ak si budete želať, chodby budeme pravidelne upratovať.

Firma Stavplex pri rekonštrukciách ponúka nasledujúci komplex stavebných činností:

 • murárske práce
 • lepenie obkladov
 • kladenie dlažby
 • montáž sadrokartónov
 • zatepľovanie fasád
 • obnova povrchu terás a balkónov
 • prestavba bytového jadra
 • prestavba kúpeľne
 • rekonštrukcia rozvodov elektrickej energie
 • rekonštrukcia vonkajších aj vnútorných rozvodov vody a odpadu
 • rekonštrukcia vykurovacieho systému...

Najčastejšie požadované rekonštrukcie

Prvým krokom k relaxu vo vlastnom byte je najčastejšie prestavba kúpeľne či bytového jadra.

Pri svojpomocných prestavbách sa bytové jadro prerába zvyčajne laicky a živelne, keď sa nahradia pôvodne ľahké priečky za murované s novými obkladačkami. Nesprávnym riešením, bez statického posúdenia nového dodatočného zaťaženia stropných konštrukcií, neriešením požiarnej bezpečnosti a mnohými ďalšími možnými chybami môže dôjsť k ohrozeniu bezpečnosti celého objektu.

Predstavu užívateľa o dispozičnom a materiálovom riešení obnoveného bytového jadra je potrebné skĺbiť s možnosťami stavebnej sústavy, požiadavkami noriem a hygienických predpisov, čo sa zabezpečí spracovaním projektovej dokumentácie.

Medzi druhú najčastejšiu rekonštrukčnú činnosť sa radí pokládka podlahy. V panelových domoch a starých bytových domoch veľa možností nemáte. Na kvalitnú vrstvu podlahovej konštrukcie nezostáva dostatočná výška. Limituje vás osadenie dverí. Určite si pred rekonštrukciou podlahy nemontujte nové dvere. Môže sa stať, že ich budete dodatočne zarezávať. Komplikované by to bolo hlavne so vstupnými bezpečnostnými. Na výber je teda linoleum, koberec, keramická dlažba, alebo plávajúca podlaha drevená, či laminátová. Posledná voľba je asi najvhodnejšia, pretože v byte tým znížite prašnosť a upevníte estetický vzhľad.

Niektoré rekonštrukcie si vyžadujú strhnúť PVC, nalepené koberce či staré linoleá. Dôležité je skontrolovať stav podkladovej vrstvy. Ak je poškodená, treba ju odstrániť alebo vyrovnať samonivelizačnou hmotou a spevniť penetračným náterom. Tým sa dosiahne dokonale rovný povrch, na ktorý môžete ukladať akúkoľvek podlahovú krytinu. Aby ste mali rekonštrukciu naozaj úspešnú, nesmiete zabudnúť na krokovú, protihlukovú izoláciu a zabezpečiť rovný pevný podklad na uloženie novej krytiny.

Záruka, garancie

Na kvalitu pokládky plávajúcej podlahy našou firmou je poskytovaná záruka 2 roky.
Na kvalitu podlahy, podložiek, líšt, rohových a ukončovacích profilov je poskytovaná
záruka podľa udania dodávateľa, zvyčajne je to 2 roky.

© 2011 Copyright Samuel Lehotský STAVPLEX Created by binary.sk